Ciemny dach – kolory elewacji, które idealnie do niego pasują!

Nowoczesne domy jednorodzinne, ale również wiele tradycyjnych, budynków mają ciemne dachy. Antracyt, czarny, bordo, brązowy – to jedne z najczęściej wybieranych kolorów pokryć dachowych. Jak dopasować do nich kolor elewacji?

Jaka elewacja do ciemnego dachu jest najlepsza?

O tym, jaka elewacja do ciemnego dachu będzie pasować najlepiej, decyduje głównie styl domu.

Obecnie domy najczęściej buduje się w stylu nowoczesnym, także inspirowanym tradycją, jak ma to miejsce w przypadku nowoczesnych stodół. Z kolei tradycyjne domy są dzisiaj budowane rzadziej, ale bardzo często poddawane są renowacji, która również obejmuje malowanie elewacji.

Kolor elewacji do nowoczesnego domu

Domy nowoczesne najczęściej wykańczane są pokryciami dachowymi w kolorach antracytu, grafitu albo czerni. Jaki kolor elewacji do grafitowego dachu lub dachu czarnego będzie najlepszy?

Przede wszystkim należy wskazać na biel, która jest kolorem uniwersalnym i będzie tworzyła udaną kompozycję z wszystkimi ciemnymi barwami. Na uwagę zasługuje również modny teraz kolor szarobeżowy.

Ciekawy efekt można również uzyskać wtedy, gdy ściany zewnętrzne domu wykończone są w tym samym kolorze co dach. Przykładowo mogą być one obłożone tą samą blachą używaną do pokrycia dachu lub w przypadku dachu z dachówki można wykonać ciemną elewację z drewna albo jego imitacji w skandynawskim stylu.

Kolor elewacji do tradycyjnego domu

Jaka elewacja do ciemnego dachu domu tradycyjnego będzie najlepsza? Warto postawić na cieplejsze barwy, ale również strzałem w dziesiątkę będzie wspominana biel.

Z tradycyjnym budownictwem i ciemniejszymi dachami, na przykład w kolorze bordo czy brązowym, dobrze wyglądają między innymi elewacje w odcieniach kremowym, piaskowym, beżowym. Intrygującą propozycją jest też elewacja z czerwonego lub beżowego klinkieru.

Aby łatwiej dobrać najlepszą kolorystykę dla domu, warto wykonać projekt elewacji online. Można zrobić to bezpłatnie w dostępnym w internecie oprogramowaniu, ale również zlecić opracowanie profesjonalnego projektu w biurze architektonicznym. Wszelkie wskazania i wytyczne można podejrzeć w artykule napisanym we współpracy z elewacyjnie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *