Duńskie rozliczenie roczne – jakie numery są potrzebne?

Rozliczenie roczne w Danii jest podobne do rozliczenia w Polsce, które polega na przekazaniu do Urzędu Skarbowego swojej rocznej deklaracji podatkowej. Aby wykonać rozliczenie roczne w Danii, konieczne jest posiadanie kilku ważnych numerów. O czym trzeba pamiętać?

Numer identyfikacyjny CPR

Aby wykonać rozliczenie roczne pracownika albo rozliczenie roczne biznesu w Danii, trzeba posiadać numer określany jako CPR lub Personnummer. Jest to numer identyfikacyjny, który otrzymuje każda osoba podejmująca legalną pracę w Danii. Jest on podobny do polskiego numeru PESEL.

Numer CPR można znaleźć w różnych dokumentach urzędowych, między innymi w umowie o pracę i innych dokumentach otrzymywanych od pracodawcy, w listach przekazywanych z Urzędu Skarbowego Selvangivelse – SKAT.

Personnummer – numer CPR jest nadawany przez Urząd Celno-Podatkowy w Danii.

Temat taki jak podatki w Danii to niewątpliwie ważny temat i każdy przedsiębiorca powinien go zgłębić.

Numery Tastselv i NemID

Chociaż duńskie rozliczenie roczne nie wymaga posiadania numerów Tastselv i NemID, jednak są one konieczne do dokonania rozliczenia podatkowego przez internet.

Obecnie przedsiębiorcy oraz osoby, które nie prowadzą działalności, mogą złożyć swoją deklarację podatkową w Selvangivelse – SKAT online. Jest to wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę szybkość i łatwość złożenia deklaracji. Dodatkowo, korzystając z rozliczenia rocznego online w Danii, można natychmiast otrzymać decyzję podatkową.

Do wykonania rozliczenia online konieczne jest posiadanie jednego z dwóch numerów – Tastselv albo NemID. Najczęściej wykorzystywany jest kod Tastselv, który może być zamówiony na stronie internetowej Urzędu Skarbowego.

Kompleksową pomoc, gdy konieczne jest złożenie deklaracji podatkowej za pracownika lub rozliczenie roczne biznesu w Danii, mogą zaoferować również działające w Danii oraz w Polsce biura rachunkowe. Eksperci zajmą się wtedy wszystkimi sprawami związanymi z rozliczeniem podatkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *