Odpowiedni faktoring

Problemy finansowe dzieją się stosunkowo często i co najważniejsze, zawsze możemy mówić o niemałych problemach. Co robić, kiedy brakuje pieniędzy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie państwo na eFaktor.

Poszukiwanie rozwiązania

Najprościej powiedzieć, że nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie wyjścia z sytuacji. Na ten temat można rozmawiać długo, ale teraz skoncentrujemy się tylko na jednej opcji. Skupimy się na tym, z czym związany jest faktoring.

Jeżeli słyszysz o tej opcji po raz pierwszy, musisz wiedzieć, że możemy rozmawiać o usłudze finansowania przedsiębiorcy, która polega na jednej zamianie. Krótko mówiąc, należności o przyszłych terminach płatności zamieniane są na środki gotówkowe. Można również powiedzieć, że chodzi o pożyczkę dla faktoranta, którą spłacać będą dłużnicy faktoringowi.

Działanie w praktyce – jak należy to interpretować?

Niektórzy mogą powiedzieć, że teoria teorią, ale jak to się wszystko ma w praktyce? Pytanie absolutnie zrozumiałe, ale trzeba też przyznać, że odpowiedź na nie jest niezwykle prosta.

Przedsiębiorca składa wniosek zawierający dane firmy i dane kontrahentów. Dokumenty przechodzą proces weryfikacji i jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń, mamy do czynienia z limitem wysokości transakcji faktoringowych (górna granica zaangażowania faktora).

Zapłata za faktoring

Nie ma też co ukrywać, że wiele osób może zastanawiać się nad tym, jaka jest cena za faktoring. Jest to temat, do którego trudno dokładnie się odnieść, ale warto wiedzieć, że przy małych i średnich przedsiębiorstwach mamy opłaty administracyjne i odsetkowe.

Jaki faktoring wybrać?

Pamiętajmy też o tym, że ewentualny wybór faktoringu to nie wszystko – dobrze również wiedzieć, na co konkretnie należy się zdecydować. Wiele firm zajmuje się faktoringiem i tym samym czasem trudno jest znaleźć miejsce, gdzie są najlepsze warunki.

Dobrze też zdawać sobie sprawę z tego, że zawsze ciekawym rozwiązaniem jest faktoring ranking. Ranking faktoringu można określić zgromadzeniem w jednym miejscu wszystkiego, co najistotniejsze. Warte zapamiętania jest też to, że każdy ranking możemy określić podsumowaniem różnych czynników. Pierwsza pozycja w rankingu nie jest równoznaczna choćby, z tym że limit faktoringowy jest największy. Do tego należy brać pod uwagę, że sytuacja na rynku stosunkowo szybko może ulegać zmianie. Rankingi, które znajdziemy w internecie, niekoniecznie muszą więc odzwierciedlać to, jak przedstawiają się realia.

W ten sposób dochodzimy do tego, że zawsze trzeba umieć odpowiedzieć na pytanie, jak przedstawiają się moje oczekiwania? Jeżeli nie wiemy, czego dokładnie chcemy, nawet najlepsza propozycja będzie wzbudzać mniejsze lub większe wątpliwości. Można wręcz powiedzieć, że w takim przypadku mamy sytuację bez dobrego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *