Szara elewacja domu – kiedy warto ją wybrać?

Kiedyś najczęściej elewacje domów malowano na biało, potem na beżowo, a teraz w palecie neutralnych kolorów bardzo dużym powodzeniem cieszy się szarość. Kiedy warto zdecydować się na szarą farbę fasadową?

Do jakiego domu pasuje szara elewacja?

Jasna i rozbielona, w ciepłym odcieniu z domieszką beżu czy w ciemnym zabarwieniu grafitu – szarość ma wiele oblicz i każde z nich jest równie interesujące. Może ona również wspaniale wyglądać na ścianach zewnętrznych domu, nadając im oryginalny wygląd.

Szara elewacja domu najczęściej jest dopełnieniem budynku o nowoczesnym stylu architektonicznym. Proste bryły współczesnych domów jednorodzinnych bardzo dobrze prezentują się w szarym wydaniu.

Warto jednak wskazać, że szarość może być też atrakcyjnym uzupełnieniem domów o innych stylach – dworkowych, modern barn czy skandynawskich.

Elewacja w kolorze szarym a kolor dachu i stolarki

Aby dom wyglądał estetycznie, warto także zwrócić uwagę na inne elementy jego architektury, w tym na dach oraz na stolarkę okienną i drzwiową.

Szare ściany zewnętrzne pasują do dachów o różnych odcieniach – grafitowym, czerwonym, brązowym czy zielonym. Elewacja w szarości będzie natomiast najlepiej wyglądała w połączeniu ze stolarką w kolorze ciemnym – grafitowym albo brązowym. Dobrze prezentuje się także z drewnem. Biel mogłaby stworzyć zbyt duży kontrast, dlatego bezpieczniejszym wyborem są ciemne odcienie.

Aby przekonać się, czy szary kolor rzeczywiście będzie strzałem w dziesiątkę, warto wykonać projekt elewacji. Do tego celu można wybrać dostępne online programy albo skorzystać z usług biura projektowego.

Wejdź na elewacyjnie.pl i dowiedz się więcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *