Wysyłka felg samochodowych – jak je zapakować i nadać?

Zamierzasz sprzedać felgi samochodowe online? W takim przypadku warto dowiedzieć się, jak odpowiednio je zapakować i jak je nadać. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Jak zapakować felgi samochodowe?

Jeżeli chcesz wysłać felgi do samochodu osobowego czy felgi do aut terenowych, w takim przypadku warto odpowiednio je zabezpieczyć, by nie doszło do ich uszkodzenia podczas transportu.

Rekomenduje się dwie metody pakowania felg samochodowych:
– Zapakowanie felg do kartonu – w kartonie należy zastosować dodatkowe wypełnienie, na przykład ze styropianu, pianki, aby zamortyzować jego zawartość.
– Owinięcie felg stretchem – felgi należy zabezpieczyć kartonem lub pianką, następnie folią bąbelkową oraz stretchem.

Zaleca się, aby wysyłka felg odbywała się pojedynczo dla każdej z nich lub parami. Dzięki temu można też zaoszczędzić na kosztach wysyłki obręczy.

Jak wysłać felgi – poczta czy kurier?

Felgi samochodowe wyróżniają się większymi gabarytami, dlatego najlepiej nadać je za pośrednictwem firmy kurierskiej. Paczki mogą być dostarczone nawet następnego dnia po nadaniu.

Istnieje też możliwość nadania ich na poczcie, korzystając z jej usług kurierskich.

Na co zwrócić uwagę przy nadawaniu felg kurierem?

Jak wysłać felgi do aut terenowych kurierem i zapłacić za wysyłkę jak najmniej? Warto także zapakować je osobno w kartony – wtedy traktowane są one jako przesyłki standardowe, dlatego są tańsze od przesyłek niestandardowych jak przesyłki owinięte stretchem.

Przed nadaniem przesyłki, warto też porównać koszty w różnych firmach, aby wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę. Można zrobić to w specjalnych serwisach brokerskich online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *