Magazyny do wynajęcia i ich ekologia– jak przechowywać towary zgodnie z naturą?

Coraz większe znaczenie dla firm korzystających z usług magazynowych ma ekologia. Jakie rozwiązania stosowane są w magazynach, by zredukować ich wpływ na środowisko naturalne? Sprawdzamy!

Magazyn ekologiczny – czyli jaki?

Prowadzenie transportu towarów, zwłaszcza na dużych odległościach, związane jest ze sporym zużyciem zasobów, w tym paliw. Ich magazynowanie jednak wcale nie musi być równie szkodliwe dla naszego otoczenia.

Coraz więcej nowoczesnych obiektów magazynowych powstaje z naciskiem na ochronę środowiska. Taki magazyn logistyczny może wtedy zaoferować swoim klientom przechowywanie nie tylko przyjazne dla natury, lecz też tańsze, co wynika z mniejszej ilości zużytej do tego celu energii.

W użyciu znajdują się także ekologiczne certyfikaty przyznawane obiektom magazynowym, które spełniają wymagania eko norm.

Jakie rozwiązania proekologiczne stosowane są w magazynach?

Dzisiaj magazyny do wynajęcia wyposażane są w szereg rozwiązań proekologicznych. Wśród nich znajdują się poniższe:

– Oświetlenie LED – obecnie jest to najtańszy sposób na oświetlenie powierzchni, który pobiera nawet ponad 80% prądu mniej w stosunku do standardowego oświetlenia.
– Destratyfikatory powietrza – urządzenia służące do kierowania ciepłego powietrza znajdującego się na górze obiektu w dół, by zapewnić większy komfort cieplny. Określane są także jako mieszacze powietrza lub jako wentylatory zrzutowe.
– Instalacje OZE – zaliczają się do ich między innymi panele fotowoltaiczne do produkcji prądu, pompy ciepła służące do ogrzewania obiektów.
– Rozwiązania w zakresie wykorzystania wody – systemy zagospodarowania wody szarej oraz wody opadowej.
– Wysoka izolacyjność obiektu magazynowego – dzięki niej można zredukować zapotrzebowanie na ciepło.

Dlaczego warto skorzystać z magazynu ekologicznego?

Wybierając magazyny do wynajęcia, warto zwrócić uwagę na ekologię obiektów tego typu. Dlaczego ma ona tak duże znaczenie?

Proekologiczne rozwiązania używane w magazynach nie tylko mogą zmniejszyć koszty dla środowiska oraz jednocześnie dla portfela. Mogą one również stać się elementem budowy wizerunku firmy, która staje się wtedy bardziej przyjazna dla natury. Aktualnie, gdy wielu klientów zwraca uwagę na kwestię ekologii, magazyny logistyczne z eko certyfikatami są wybierane coraz częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *