Mieszkanie po pożarze – czy można je sprzedać?

Pożar mieszkania bardzo często doszczętnie niszczy jego wnętrze i wyposażenie. Po takim niefortunnym zdarzeniu lokal zwykle wymaga generalnego i drogiego remontu. Czy w takiej sytuacji możliwa jest jego odsprzedaż?

Czy mieszkanie po pożarze można sprzedać?

Gdy mieszkanie strawił pożar, wielu właścicieli zastanawia się, czy w takim przypadku warto je remontować i ponownie się do niego wprowadzać. Jest to nie tylko kwestia kosztów remontu, ale też kwestia psychiki, ponieważ zamieszkanie w nim może powodować lęki, ataki paniki.

Takie mieszkanie można zatem spróbować sprzedać, ale wtedy pojawia się często problem ze znalezieniem kupującego.

Jak sprzedać mieszkanie po pożarze?

W przypadku nieruchomości po pożarach bardzo często kluczowe jest jak najszybsze znalezienie kupującego, by otrzymane środki przeznaczyć wtedy na nowe lokum. Jak możliwa jest szybka sprzdaż domu albo mieszkania?

1. Samodzielna sprzedaż
Kupujących można szukać samodzielnie za pomocą portali ogłoszeniowych, wystawiając swoje ogłoszenie o sprzedaży. Trzeba wtedy rzetelnie opisać stan nieruchomości, dołączyć zdjęcia i zaproponować przystępną cenę, by zachęcić kupujących.

2. Agencja nieruchomości
Wsparcie w sprzedaży oferują też agencje nieruchomości. To dobry wybór, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na samodzielne zajmowanie się transakcją i zależy nam na fachowej pomocy.

3. Skup nieruchomości
W sprzedaży mieszkania lub domu po pożarze pomoże też skup nieruchomości za gotówę. Plusem tej oferty jest możliwość sprzedania nieruchomości od ręki, bez pośredników i czekania na kupującego. Informacje dostępne w ofercie ekspertów na stronie skupnieruchomosciowy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *