Naturalne olejki eteryczne doTERRA – dlaczego warto je wybrać?

Marka doTERRA istnieje na rynku od 2008 roku i od tamtej pory zajmuje się wytwarzaniem najwyższej jakości olejków eterycznych. Czym one są i dlaczego warto postawić na produkty tej marki?

O marce doTERRA słów kilka

Powstała ponad dekadę temu w Utah w Stanach Zjednoczonych firma stawia sobie za podstawowy cel dostarczanie ludziom wysokiej jakości, naturalnych produktów. Ich olejki i inne wyroby są pozbawione sztucznych, chemicznych wypełniaczy, co czyni je w pełni bezpiecznymi i ekologicznymi.

Z tego względu, firma jest ceniona między innymi przez osoby, które chcą żyć w zgodzie z naturą. Na szczególną uwagę zasługuje autorska seria produktów o nazwie On Guard, która zawiera między innymi najwyższej jakości naturalną pastę do zębów, chemię gospodarczą czy suplementy diety stworzone na bazie olejków eterycznych.

Oprócz tego, firma zajmuje się również tworzeniem olejków przeznaczonych do aromaterapii.

Olejki eteryczne – czym są i jak się je pozyskuje?

Są to naturalne, płynne związki organiczne, występujące w różnych częściach rozmaitych roślin: ich liściach, systemie korzennym, nasionach czy kwiatach. Pozyskiwane z różnych fragmentów, charakteryzują się różnymi właściwościami prozdrowotnymi.

Oprócz niewątpliwego działania aromaterapeutycznego, olejki wykazują również ogólny pozytywny wpływ na organizm ludzki. Olejek z pędów sosny udrażnia nos, a lawenda pomaga ukoić nerwy. Chcąc skorzystać z dobrodziejstw prozdrowotnych właściwości rozmaitych roślin, wystarczy sprawdzić, co oferują poszczególne produkty.

Środki ostrożności podczas stosowania olejków

Przede wszystkim należy pamiętać, że mają one działanie drażniące, dlatego nigdy nie stosuje się ich na uszkodzoną bądź podrażnioną skórę lub błony śluzowe. Dodatkowo, należy każdorazowo trzymać je poza zasięgiem dzieci, a kobiety karmiące piersią oraz ciężarne powinny ich stosowanie skonsultować z lekarzem.

Olejki DoTERRA zastosowanie

Olejki eteryczne można stosować w trzech formach. Najpopularniejszą z nich jest aromaterapia, która jest znana od wielu lat. Aby w ten sposób skorzystać z dobroczynnych właściwości tych płynnych związków organicznych, należy albo zakupić specjalny kominek do aromaterapii, albo wlać do garnka wody, zagotować ją i dodać kilka kropelek wybranego olejku. W ten sposób, będzie on oddziaływał na organizm poprzez drogi oddechowe, a my możemy na przykład pozbyć się uporczywego kataru.

Drugą z form jest przyjmowanie olejków doustnie. To dość nowa technika i ważne jest aby pamiętać, że do stosowania w ten sposób nadają się jedynie specjalnie przygotowane suplementy diety. W każdym innymi przypadku, pijąc płynne olejki, spowodujemy silne podrażnienie układu pokarmowego, które może być bardzo niebezpieczne.

Ostatnią z form jest miejscowe smarowanie ciała olejkami. Można je stosować na przykład na obolałe mięśnie, wykorzystując dowolnie wybrany olejek spośród tych, które zapewniają działanie przeciwzapalne i rozgrzewające. Należy jednak zwrócić baczną uwagę, by nie nasmarować podrażnionej lub uszkodzonej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *