Przesyłanie na palecie

Palety są niezwykle ważnym elementem, aby prawidłowo przeprowadzać procesy logistyczne. Dzięki swojemu twardemu i sztywnemu podłożu oraz równym wymiarom są w stanie pomieścić bardzo ciężkie przedmioty położone na sobie w kilku warstwach. Oczywiście, aby cały towar mógł przetrwać ciężar, powinien zostać rozłożony równomiernie, a także być odpowiednio zabezpieczonym. Bardzo ważne jest też, aby zakłady przemysłowe współpracowały w tej kwestii z usługodawcami, którzy zapewnią pewny i szybki transport.

Palety w kraju i za granicą

Należy wyszukać firmę, która oferuje tanie palety krajowe, jak i za granicą. Profesjonalna obsługa i chęć zadbania o preferencje jak największej liczby klientów prowadzi do tego, że dostarczyciele usług kurierskich pozwalają dostosować wymiary i wagi towaru do właściwych parametrów palety. Ponadto, osoba zamawiająca może poprosić także o kopię dokumentów, a także kontakt z kurierem w celu potwierdzenia swojej dyspozycyjności. Wykwalifikowani specjaliści muszą zmierzyć się z każdą paczką i nawet najbardziej nietypowymi ładunkami.

Paleta kurierem

Przesyłki paletowe stają się coraz popularniejsze. Warto zapoznać się z tym, jaką ofertę mają konkretne usługi kurierskie. Zwykle różni się ona pod względem parametrów przesyłki. Najczęściej minimalna waga rozpoczyna się od 50 kilogramów. Ponadto, niektóre z firm kurierskich mogą nie przyjmować poszczególnych produktów, np. DPD odmawia przesyłki części samochodowych. Powinno się pamiętać także, aby towar były stabilnie przymocowany do palety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *