Przesyłanie na palecie

Palety są niezwykle ważnym elementem, aby prawidłowo przeprowadzać procesy logistyczne. Dzięki swojemu twardemu i sztywnemu podłożu oraz równym wymiarom są w stanie pomieścić bardzo ciężkie przedmioty położone na sobie w kilku warstwach. Oczywiście, aby cały towar mógł przetrwać ciężar, powinien zostać rozłożony równomiernie, a także być odpowiednio zabezpieczonym. Bardzo ważne jest też, aby zakłady przemysłowe współpracowały w tej kwestii z usługodawcami, którzy zapewnią pewny i szybki transport.

Palety w kraju i za granicą

Należy wyszukać firmę, która oferuje tanie palety krajowe, jak i za granicą. Profesjonalna obsługa i chęć zadbania o preferencje jak największej liczby klientów prowadzi do tego, że dostarczyciele usług kurierskich pozwalają dostosować wymiary i wagi towaru do właściwych parametrów palety. Ponadto, osoba zamawiająca może poprosić także o kopię dokumentów, a także kontakt z kurierem w celu potwierdzenia swojej dyspozycyjności. Wykwalifikowani specjaliści muszą zmierzyć się z każdą paczką i nawet najbardziej nietypowymi ładunkami.

Paleta kurierem

Przesyłki paletowe stają się coraz popularniejsze. Warto zapoznać się z tym, jaką ofertę mają konkretne usługi kurierskie. Zwykle różni się ona pod względem parametrów przesyłki. Najczęściej minimalna waga rozpoczyna się od 50 kilogramów. Ponadto, niektóre z firm kurierskich mogą nie przyjmować poszczególnych produktów, np. DPD odmawia przesyłki części samochodowych. Powinno się pamiętać także, aby towar były stabilnie przymocowany do palety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *