Czy wanna wolnostojąca to dobry wybór?

Dziś wanna wolnostojąca jest marzeniem wielu osób, które uwielbiają długie kąpiele. I choć jeszcze kilkadziesiąt late temu tego typu wanny były bardzo popularne, to dziś powoli ten trend znów się odradza. W czasach, kiedy większość osób przeniosła się do bloków, ograniczenia metrażowe sprawiły, że w większości łazienek królowały typowe wanny do zabudowy lub prysznic. Dziś wartości designerskie wanien wolnostojących znów zostały docenione, w związku z czym ponownie dostępne są w wielu różnych modelach (np. na tania lazienka).
Tak więc należy zaznaczyć, że eleganckie wanny wolnostojące znów wróciły do łask, sprawiając, że łazienki zyskują niezwykle luksusowy charakter.

Niezwykła wygoda – wanna wolnostojąca

Dla większości użytkowników łazienka jest szczególnym miejscem, w którym często zapomina się o kłopotach dnia codziennego. A spędzanie czasu w wygodnej, dużej wannie wolnostojącej, cały ten proces znakomicie usprawnia. Kąpiel w wannie jest tym przyjemniejsza, im jest ona stylowa i elegancka w wyglądzie. Wybierając idealną wannę wolnostojącą warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale też na jej odpowiednie wyprofilowanie. Dobre dopasowanie do kształtu ciała sprawi, że kąpiel będzie czystą przyjemnością. Ze względu na szeroki wybór różnego rodzaju wanien, dziś możemy przebierać w wersjach bardziej klasycznych, jak i tych mocno stylizowanych. Do łazienek w stylu retro na pewno świetnie będą pasować wanny z pozłacanymi elementami, do nowoczesnych łazienek te o klasycznych kształtach, zaś do pokoju kąpielowego np. wanna asymetryczna. Tania lazienka oferuje nie tylko szeroki wybór wanien wolnostojących pod kątem ich kształtu, lecz również materiałów, z jakich są wykonywane i tu należy zaznaczyć, że asortyment jest niezwykle zróżnicowany. Pamiętajmy, tez o klasie stylowej (a przy tym i ocenie) wanny wolnostojącej świadczy materiał, z jakiego jest ona wykonana. Tradycyjne, kiedyś często spotykane żeliwo już dawno odeszło w zapomnienie, a wanny żeliwne nie dość, że nie są modne, to jeszcze bardzo ciężkie i zimne, przez co nie utrzymują temperatury wody. Dostępne dziś, współczesne wanny zazwyczaj pokryte są grubą warstwą akrylu, a ich konstrukcja dodatkowo wzmacniana jest powłoką z włókien szklanych. Tego typu rozwiązanie sprawia, że wanna wolnostojąca zakupiona do małej łazienki czy też do domowego salonu kąpielowego, jest bardzo wytrzymała i odporna na zabrudzenia, uszkodzenia.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *