Jak wybrać płytki do łazienki?

Płytki to jeden z pierwszych elementów, które trzeba będzie wybrać, planując remont łazienki. Nie mają sobie równych, jeśli chodzi o funkcjonalność – doskonale zabezpieczają podłogę i ściany przed zalaniem, są łatwe w utrzymaniu i bardzo trwałe. Umiejętnie dopasowane do charakteru wnętrza, pozwolą stworzyć przyjemną dla oka, estetyczną przestrzeń. Jakie płytki do łazienki kupić, by niewielkim kosztem urządzić efektowną, stylową łazienkę?

Płytki w łazience – praktyczne i eleganckie

Planując wykończenie łazienki, trzeba zdawać sobie sprawę ze specyfiki tego pomieszczenia. Łazienka jest szczególnie narażona na stały kontakt z wilgocią. Podłoga i ściany muszą zostać zabezpieczone nie tylko przed zalaniem, ale również przed osiadaniem wilgotnej pary i powstawaniem grzyba. Oprócz tego powinny być łatwe w utrzymaniu – kurz, wylewające się kosmetyki i cieknące środki czystości to norma w tym pomieszczeniu. Kafle są nie tylko wodoodporne, ale także wyjątkowo przyjemne w czyszczeniu. Ich powierzchnię wystarczy od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką, by przywrócić im blask. To ponadczasowy, trwały i elegancki materiał wykończeniowy.

Na co zwracać uwagę, kupując kafle do łazienki?

Jak wybrać idealne płytki do łazienki? Kupując te, które mają znaleźć się na podłodze, trzeba zwrócić uwagę na to, by miały nieco chropowatą, antypoślizgową powierzchnię. W przeciwnym razie mogą sprzyjać upadkom i być niebezpieczne. Wskazówką będzie także klasa odporności oraz ścieralności – im lepsza, tym bardziej trwałe, odporne na zniszczenia są kafle.
W kwestii estetyki możliwością są ogromne. Łazienkę minimalistyczną można urządzić, wybierając monochromatyczne płytki na wysoki połysk albo imitacje betonu. Pomieszczenie w stylu skandynawskim czy boho pomogą stworzyć płytki przypominające wyglądem beton. Klasy każdemu wnętrzu dodadzą klasyczne płytki we wzory albo orientalne mozaiki.

Jak oszczędzić na płytkach w łazience?

Płytki to jeden z największych wydatków przy remoncie łazienki. Można znacznie go ograniczyć, kładąc kafle tylko na części, najbardziej narażonych na kontakt z wodą ścian, a resztę powierzchni malując wodoodporną farbą.
Warto też zachować czujność podczas zakupów. Wiele sklepów internetowych tanialazienka.com proponuje kolekcje renomowanych, zaskakujących wzornictwem marek w obniżonych cenach. To sposób na oszczędności bez rezygnowania ze stylu i jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *