Pomysły na niecodzienne prezenty dla pani domu

Szukasz pomysłu na prezent bożonarodzeniowy dla pani domu? Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kilka sprawdzonych propozycji, biorąc pod uwagę nowinki technologiczne dostępne na naszym rynku.

Dzbanek filtrujący wodę

Ten gadżet to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zawsze możemy mieć w domu wodę do picia bez konieczności kupowania jej w sklepie. Dzbanek filtrujący to zarazem oszczędność pieniędzy, a także ukłon w stronę środowiska, gdyż minimalizujemy w ten sposób ilość nabywanego plastiku, w których sprzedawana jest woda. Dzbanek posiada bowiem specjalny, wymienny filtr z węglem aktywnym, który oczyszcza wodę z kamienia oraz innych zanieczyszczeń sprawiając, że po przepuszczeniu przez niego woda z kranu jest całkowicie zdatna do picia. Wystarczy tylko raz na miesiąc wymienić filtr na nowy, aby cieszyć się czystą wodą na co dzień.

Parowar

To urządzenie będzie świetnym rozwiązaniem dla każdej pani domu, która dba o to, aby posiłki przyrządzane dla rodziny były jak najzdrowsze. Parowar pozwala przyrządzić niemal każdą potrawę bez dodatku tłuszczu, co jednocześnie zapobiega utracie cennych witamin i minerałów, które zwykle niszczone są pod wpływem smażenia czy długiego gotowania. Parowar posiada zazwyczaj dwie lub trzy niezależne zbiorniki, w których można przygotowywać różne potrawy. Zatem przy jednym uruchomieniu sprzętu poddajemy osobno obróbce mięso, ziemniaki czy ryż oraz warzywa, przy czym zapachy oraz smaki zupełnie nie przenikają przez siebie.

Oczyszczacz powietrza

Kolejny gadżet będzie świetnym pomysłem na prezent dla pani domu, która mieszka w mieście narażonym na obecność w powietrzu smogu czy innych zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza to urządzenie pozwalające usunąć z mieszkania cząsteczki smogu, zarodników grzybów i pleśni, a także inne zanieczyszczenia, w tym kurz, dym papierosowy czy szkodliwe formaldehydy, w zależności od tego, jaki filtr będzie on posiadał. Oczyszczacze powietrza Xiaomi są na przykład wyposażone w podstawowy filtr PET, filtr absorpcyjny z węglem aktywnym oraz filtr HEPA. Warto więc dobrze przejrzeć ofertę dostępnych na rynku oczyszczaczy, by dopasować taki, który będzie odpowiedni dla osoby obdarowywanej.

Robot sprzątający

Ten wynalazek z pewnością wprawi w zachwyt każdą panią domu, która na co dzień dba o to, aby jej dom wyglądał nieskazitelnie. Robot sprzątający to świetna pomoc w utrzymaniu porządku. Autonomiczne urządzenie samo odkurza powierzchnie bez konieczności sterowania nim. Wszystko, co należy zrobić, to włączyć urządzenie ręcznie lub za pomocą aplikacji, a po cyklu sprzątania opróżnić zbiornik ze śmieciami.

Asystent głosowy

Ostatnią z naszych propozycji jest asystent głosowy – niewielkie urządzenie, za pomocą którego można zarządzać działaniem domowych sprzętów poprzez wydawanie komend głosowych. W ten sposób można na przykład włączyć telewizor, zapytać o prognozę pogody lub o przepis na ciasto, sprawdzić natężenie ruchu drogowego i wykonać wiele innych czynności. Jest to bardzo praktyczna pomoc podczas codziennych czynności, gdyż wystarczy powiedzieć na głos określoną komendę, bez konieczności angażowania swoich rąk w uruchamianie urządzeń.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły przypadną wam do gustu i będą inspiracją w czasie poszukiwania prezentów świątecznych dla pani domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *