Do czego służy urządzenie pomiarowe Performance Box?

Pomiary osiągów pojazdów stały się znacznie łatwiejsze dzięki urządzeniom typu Performance Box. Co dokładnie kryje się pod tym terminem? Jak działa takie urządzenie pomiarowe? Gdzie można je kupić?

Performance Box – co to jest?

Urządzenie pomiarowe Performance Box to kompaktowy miernik osiągów umieszczany wewnątrz pojazdu. Tego typu sprzęt montowany jest przede wszystkim w samochodach sportowych, wyścigowych, aby rejestrować parametry jazdy na torach, a także jako narzędzie do testów stosowane przez producentów samochodów i części motoryzacyjnych, na przykład silników, opon.

Za pomocą Performance Box można mierzyć:
– prędkość,
– przeciążenie,
– obroty silnika,
– czasy hamowania,
– czasy przyspieszania,
– czasy okrążenia.

Jak działa urządzenie pomiarowe Performance Box?

Urządzenia Performance Box działają na podstawie lokalizacji GPS, czyli systemu nawigacji satelitarnej. W mierniku znajduje się antena, która na bieżąco określa pozycję pojazdu, a następnie na tej podstawie sprzęt wykonuje obliczenia osiągów. Rejestrator łączy się z satelitą już w 2 sekundy, a jego dokładność pomiarów wynosi nawet do 0,01 sekundy.

Performance Box jest najczęściej wyposażony w akumulatory, które zapewniają czas pracy wynoszący nawet ponad 10 godzin. Do zestawu dołączane są także kable USB dla łatwego ładowania akumulatorów oraz do przesyłu danych. Dane można przesyłać również poprzez Bluetooth. Wybrane modele, na przykład mierniki Dragy pozwalają na udostępnianie wyników w sieci i korzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej.

Montaż jest bardzo prosty – urządzenie pomiarowe najczęściej wyposażone jest w podkładki z taśmą klejącą albo w przyssawki, dlatego instalacja odbywa się bezinwazyjnie. Dzięki temu Performance Box można stosować wymiennie w różnych pojazdach.

Gdzie kupić rejestrator Performance Box?

Obecnie urządzenia pomiarowe Performance Box, między innymi Dragy, można zakupić w dobrych sklepach motoryzacyjnych – także działających online.

Koszt zakupu sprzętu do pomiaru osiągów pojazdu to od około 690 złotych do nawet 4 000 złotych w zależności od wybranego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *