Sprzedać czy remontować? Co zrobić ze zniszczonym mieszkaniem?

Zniszczone mieszkanie przeznaczone do generalnego remontu zwykle jest dużym problemem. Czy warto je zostawić i wyremontować? A może lepiej sprzedać bez remontu?

Wyremontowanie zniszczonego mieszkania – czy warto?

Remont mieszkania jest złożonym, czasochłonnym i zwykle kosztownym procesem, zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest wykonanie w nim wielu prac.

Gdy mamy mieszkanie do generalnego remontu, możemy zdecydować się na jego remont, a następnie nieruchomość zachować dla siebie, sprzedać albo wynająć.

Zanim jednak zdecydujemy się na taką decyzję, musimy pamiętać o tym, że remont będzie wymagał wyłożenia na ten cel sporej kwoty. Nierzadko też okazuje się, że oszacowane na początku wydatki na remont tak naprawdę nie są wystarczające i trzeba dodać do nich kolejną sumę.

Jak sprzedać mieszkanie do generalnego remontu?

Drugim rozwiązaniem jest sprzedanie nieruchomości do generalnego remontu. Jak bezpiecznie sprzedać dom czy mieszkanie w złym stanie?

Przede wszystkim ważne jest znalezienie kupującego gotowego do transakcji, co nie zawsze jest takie proste. Dużo zależy bowiem od stanu nieruchomości i zaproponowanej ceny. Powszechnym problemem jest wtedy mniejsze zainteresowanie nieruchomością, co wydłuża czas znalezienia zainteresowanych zakupem osób.

Gdy natomiast ważna jest szybka transakcja, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy jak skup nieruchomości za gotówkę w całej polsce. Skupy znane są z tego, że odkupują od klientów nieruchomości w różnym stanie technicznym i prawnym. Sprzedaż można zrealizować wtedy nawet w ciągu kilku dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *