Najlepsza wiatrówka: rodzaje i parametry. Co wybrać dla siebie?

Artykuł powstał wraz z stroną https://1rblog.pl/jaka-wiatrowka-jest-najlepsza-ranking-poradnik/

Do zakupu wiatrówki o mocy do 17 J nie trzeba pozwolenia. Jeżeli myślisz o zakupie tego typu sprzętu, sprawdź, jak wybrać najlepszą wiatrówkę dla siebie!

Rodzaje wiatrówek – podział

Przede wszystkim najlepsza wiatrówka to taka, która będzie dopasowana do użytkownika. W sprzedaży dostępne są poniższe warianty:

– Wiatrówka sprężynowa, w tym klasyczna wiatrówka łamana – z napędem mechanicznym, wymaga przeładowania. Ma prostą budowę, jest tania w użytkowaniu, lecz ze względu na odrzut jest mało celna.
– Wiatrówka na CO2 – dzięki wykorzystaniu nabojów na gaz CO2 jest lekka i celna, ponieważ nie ma odrzutu. Jest jednak droga w eksploatacji.
– Wiatrówka na pompkę, PCA (Pre Charged Air) – należy ją wcześniej „napompować”, ma zalety wiatrówek CO2, ale nie wymaga kupowania nabojów.
– Wiatrówka PCP (Pre Charged Pneumatics) – najbardziej zaawansowana, wysoce celna, ale też najdroższa.

Wiatrówka – krótka czy długa?

Wiatrówki dostępne są w dwóch wariantach długości lufy – krótkim i długim. Jaką wiatrówkę kupić dla siebie?

Krótkie wiatrówki wyglądają jak pistolety. Najczęściej mają kaliber 4,5 mm. Są polecane do strzelania na krótsze dystanse. Z kolei do strzelania na oddalonych celów polecane są wiatrówki długie o kalibrze 4,5 mm oraz 5,5 mm.

Opinie i rankingi wiatrówek

Przed zakupieniem wiatrówki warto sprawdzić opinie wystawione na jej temat przez użytkowników. Można wyszukać je w sieci.

Aby wybrać dla siebie najlepszy sprzęt, przejrzyj też serwisy, w których można znaleźć ranking wiatrówek. Dzięki temu porównasz popularne modele i łatwiej dopasujesz najlepszą wiatrówkę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *