Czyszczenie ekspresu do kawy krok po kroku – dlaczego, czym i jak?

 

Chcesz cieszyć się z pysznej kawy z ekspresu za każdym razem, gdy ją parzysz? Pamiętaj o jego systematycznym czyszczeniu!

Dlaczego należy regularnie czyścić ekspres do kawy?

Ciśnieniowy ekspres do kawy jest skomplikowanym urządzeniem, które składa się z wielu zbiorników, rurek i dysz. Podczas parzenia kawy ulegają one zabrudzeniu. Dlaczego jest konieczne czyszczenie ekspresu kawowego? W uzgodnieniu z naszymi ekspertami – CoffeeON.

Czysty ekspres do kawy to przede wszystkim pyszne napary, ponieważ osadzający się w nim kamień i stary tłuszcz z systemu mlecznego mogą spowodować ich nieprzyjemny smak.

Również czyszczenie ekspresu kawowego wpływa na jego sprawne działanie. Ekspres jest wtedy mniej narażony na usterki oraz może działać prawidłowo przez długi czas.

Produkty do czyszczenia ekspresu kawowego

Żeby ekspres do kawy był czysty, można zastosować różne produkty. Czym czyścić ekspres do kawy?

Do zadbania o ekspres można zastosować specjalne płyny oraz tabletki, które umieszcza się wewnątrz niego.

Dodatkowo pomocne w jego czyszczeniu będą szczoteczki i ściereczki, którymi można dokładnie usunąć zabrudzenia z urządzenia.

Jak czyścić ciśnieniowy ekspres do kawy?

Warto pamiętać o paru ważnych zasadach, by cieszyć się z pysznej kawy każdego dnia. Jak czyścić ekspres do kawy?

1. Zapoznaj się z instrukcją – na początku poczytaj informacje o czyszczeniu ekspresu w instrukcji dołączonej przez producenta.
2. Regularnie wylewaj wodę z tacki i przecieraj ją, a także wycieraj dyszę do mleka – dzięki temu ekspres będzie zawsze gotowy do użycia.
3. Włącz program do czyszczenia ekspresu – nowoczesne ekspresy mają specjalne programy, które używane są do ich czyszczenia. Wystarczy wtedy włączyć odpowiedni program, by ekspres wykonał proces oczyszczania. Stosuje się wtedy także tabletki i płyny czyszczące.
4. Wyczyść ręcznie elementy ekspresu – rozbierz go na elementy i wyczyść je za pomocą ściereczek i szczoteczek według zaleceń producenta.
5. Wymień filtr w ekspresie – gdy urządzenie wyposażone jest w filtr, należy go wymieniać we wskazanych terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *